Square D SR2B122BD
SKU: CS1689310MPN: SR2B122BD
compact smart relay, Zelio Logic SR2 SR3, 12 IO, 24V DC, clock, display, 4 transistor outputs




$282.37
UnitAvailable on backorder
Product Details
Compact smart relay Zelio Logic, 12 I/O, 24 V DC, clock, display
Attributes
| Ambient Air Temperature For Storage | -40-70 °C |
| Analogue Input Number | 4.0000 |
| Analogue Input Range | 0…24 V# #0…10 V |
| Analogue Input Resolution | 8 bits |
| Analogue Input Type | common mode |
| Checks | program memory on each power up |
| Clock | with |
| Cycle Time | 6-90 ms |
| Discrete Input Current | 4 mA |
| Discrete Input Current 1 | 4 mA |
| Discrete Input Type | resistive |
| Local Display | with |
| Maximum Altitude Transport | 3048 m |
| Operating Altitude | 2000 m |
| Product Certifications | C-Tick# #UL# #GL# #CSA# #GOST |
| Product Or Component Type | compact smart relay |
| Range Of Product | Zelio Logic |
| Reverse Polarity Protection | with |
| Standards | EN/IEC 60068-2-6 Fc# #EN/IEC 61000-4-12# #EN/IEC 60068-2-27 Ea# #EN/IEC 61000-4-6 level 3# #EN/IEC 61000-4-4 level 3# #EN/IEC 61000-4-5# #EN/IEC 61000-4-11# #EN/IEC 61000-4-3# #EN/IEC 61000-4-2 level 3 |
| Supply Voltage Limits | 19.2-30 V |
Specifications
| SKU | CS1689310 |
|---|---|
| MPN | SR2B122BD |






