Square D JJA36200
SKU: CS1664410MPN: JJA36200UPC/EAN: 785901939245
Circuit breaker, PowerPacT J, 200A, 3 pole, 600VAC, 25kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
Unit4 Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
Product Details
I-Line Powerpact Molded Case Circuit Breaker:
- 200 Amp
- 600 Volt AC
- 250 Volt DC
- 3-Pole, Plug-On Mount
Attributes
| Ambient Air Temperature For Operation | -2-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Operation 1 | -2-70 °C |
| Ambient Air Temperature For Storage | -50-85 °C |
| Breaking Capacity Code | J |
| Communication Interface | Modbus# #Ethernet |
| Continuous Current Rating | 0.80000001192093 |
| Control Type | toggle |
| Device Application | distribution |
| Long Time Pick Up Adjustment Range | 0.25…1 x In |
| Magnetic Hold Current | 1000 A |