Eaton XTSRE10B44TD
SKU: CS5011546MPN: XTSRE10B44TDAlternate Part #: MSAA191760UPC/EAN: 786689042851
Eaton XT IEC contactor

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC contactor, 24 Vdc, 4NO-4NC, Frame B, 45mm, 50-60 Hz, Three-pole, Size K, 380-415V, Freedom, Safety contactor relay
Attributes
| Coil Voltage | 24 Vdc |
| Contact Configuration | 4 NO, 4 NC |
| Frame | Freedom |
| Frame Size | 45 mm |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Rated Operational Current | 380-415 V |
| Series | Freedom |
| Size | Size K |
| Type | Safety contactor relay |
Specifications
| SKU | CS5011546 |
|---|---|
| MPN | XTSRE10B44TD |
| Alternate Part # | MSAA191760 |
| UPC/EAN | 786689042851 |




