Eaton XTOMP60AC1
SKU: CS5010253MPN: XTOMP60AC1Alternate Part #: MSAA014333UPC/EAN: 04015080143338
Eaton XT IEC control relay

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC control relay, XT IEC Miniature Overload Relay, 0.4-0.6A overload range, 45 mm - mini Frame size, 1NO-1NC contact configuration, Direct mounting, 10A trip type
Attributes
| Contact Configuration | 1 NO, 1 NC |
| Frame Size | 45 mm - mini |
| Mounting Method | Direct |
| Overload Range | 0.4-0.6A |
| Trip Type | 10 A |
| Type | Control relay |
Specifications
| SKU | CS5010253 |
|---|---|
| MPN | XTOMP60AC1 |
| Alternate Part # | MSAA014333 |
| UPC/EAN | 04015080143338 |



