Eaton XTOM2P4AC1
SKU: CS5010257MPN: XTOM2P4AC1Alternate Part #: MSAA014479UPC/EAN: 04015080144793
Eaton XT IEC control relay






Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton XT IEC control relay, XT IEC Miniature Overload Relay, 1.6-2.4A overload range, 45 mm - mini Frame size, 1NO-1NC contact configuration, Direct to contactor mounting, 10A trip type
Attributes
| Contact Configuration | 1 NO, 1 NC |
| Frame Size | 45 mm - mini |
| Mounting Method | Direct |
| Overload Range | 1.6-2.4A |
| Trip Type | 10 A |
| Type | Control relay |
Specifications
| SKU | CS5010257 |
|---|---|
| MPN | XTOM2P4AC1 |
| Alternate Part # | MSAA014479 |
| UPC/EAN | 04015080144793 |



