Eaton XTOM009AC1
SKU: CS5010256MPN: XTOM009AC1Alternate Part #: MSAA014708UPC/EAN: 04015080147084
Eaton XT IEC control relay




$50.43
Unit1 Unit Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
Product Details
Eaton XT IEC control relay, XT IEC Miniature Overload Relay, 6-9A overload range, 45 mm - mini Frame size, 1NO-1NC contact configuration, Direct to contactor mounting, 10A trip type
Attributes
| Contact Configuration | 1 NO, 1 NC |
| Frame Size | 45 mm - mini |
| Mounting Method | Direct |
| Overload Range | 6-9A |
| Trip Type | 10 A |
| Type | Control relay |
Specifications
| SKU | CS5010256 |
|---|---|
| MPN | XTOM009AC1 |
| Alternate Part # | MSAA014708 |
| UPC/EAN | 04015080147084 |



