Eaton XTOM004AC1
SKU: CS5010255MPN: XTOM004AC1Alternate Part #: MSAA014518UPC/EAN: 04015080145189
Eaton XT IEC control relay






$50.43
Unit3 Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
Product Details
Eaton XT IEC control relay, XT IEC Miniature Overload Relay, 2.4-4A overload range, 45 mm - mini Frame size, 1NO-1NC contact configuration, Direct to contactor mounting, 10A trip type
Attributes
| Contact Configuration | 1 NO, 1 NC |
| Frame Size | 45 mm - mini |
| Mounting Method | Direct |
| Overload Range | 2.4-4A |
| Trip Type | 10 A |
| Type | Control relay |
Specifications
| SKU | CS5010255 |
|---|---|
| MPN | XTOM004AC1 |
| Alternate Part # | MSAA014518 |
| UPC/EAN | 04015080145189 |



