Turck B2N85H-QR20-2UPN6X3-H1141
SKU: CS5974895MPN: B2N85H-QR20-2UPN6X3-H1141Alternate Part #: 100026934UPC/EAN: 4047101538298
UnitAvailable on backorder
Product Details
Inclinometer
- 10…30 V DC
- Male connector, M12 × 1, 4-pin
- Parameterization via IO-Link with USB-2-IOL-0002
Attributes
| Ambient Temperature | -40…+85 °C |
| Construction Size | 71.6 x 62.6 x 20 mm |
| Housing Material | Plastic, Ultem |
| Measuring Principle | Acceleration |
| Measuring Range | -85…85° |
| Number Of Measuring Axes | 2.0000 |
| Operating Voltage | 10…30 VDC |