Eaton EHD1925A3K00000000
SKU: CS5480934MPN: EHD1925A3K00000000Alternate Part #: 3-4779-50245AUPC/EAN: 786689161705
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 192A, 200 hp 575V NEMA 3R std HVAC high SCCR
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5480934 |
|---|---|
| MPN | EHD1925A3K00000000 |
| Alternate Part # | 3-4779-50245A |
| UPC/EAN | 786689161705 |