Eaton EHD1925A2K00010000
SKU: CS5480932MPN: EHD1925A2K00010000Alternate Part #: 3-4779-50244AUPC/EAN: 786689161699
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC disconnect 192A, 200 hp 575V NEMA 12 std HVAC high SCCR non-byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | run Non-bypass light kit (power on fault) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5480932 |
|---|---|
| MPN | EHD1925A2K00010000 |
| Alternate Part # | 3-4779-50244A |
| UPC/EAN | 786689161699 |
