Eaton EHB1925A2KS0G20000
SKU: CS5476308MPN: EHB1925A2KS0G20000Alternate Part #: 3-4779-50164AUPC/EAN: 786689082949
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 192A, 200 hp 575V NEMA 12 std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp w/ aux cont byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 192A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | fault Auxiliary contacts bypass run) Bypass light kit (on VFD run Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476308 |
|---|---|
| MPN | EHB1925A2KS0G20000 |
| Alternate Part # | 3-4779-50164A |
| UPC/EAN | 786689082949 |
