Eaton EHB3122A1KS0F00000
SKU: CS5477212MPN: EHB3122A1KS0F00000Alternate Part #: 3-4779-20197AUPC/EAN: 786689088699
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 312A, 125 hp 230V NEMA 1 std HVAC high SCCR 2 contactor byp aux cont
Attributes
| Amperage Rating | 312A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 1 |
| Horsepower | 125 hp |
| Options | Auxiliary contacts |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5477212 |
|---|---|
| MPN | EHB3122A1KS0F00000 |
| Alternate Part # | 3-4779-20197A |
| UPC/EAN | 786689088699 |

