Eaton EHB3D04A2JU0F00000
SKU: CS5476674MPN: EHB3D04A2JU0F00000Alternate Part #: 3-4774-40017AUPC/EAN: 786689096236
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 3.0A, 1.5 hp 480V NEMA 12 std HVAC base SCCR 2 contactor byp w/ iso switch aux cont
Attributes
| Amperage Rating | 3A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation switch |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 1.50 hp |
| Options | Auxiliary contacts |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476674 |
|---|---|
| MPN | EHB3D04A2JU0F00000 |
| Alternate Part # | 3-4774-40017A |
| UPC/EAN | 786689096236 |

