Eaton EHB3D04A2KU0F00000
SKU: CS5476702MPN: EHB3D04A2KU0F00000Alternate Part #: 3-4774-40045AUPC/EAN: 786689097387
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 3.0A, 1.5 hp 480V NEMA 12 std HVAC high SCCR 2 contactor byp w/ iso switch aux cont
Attributes
| Amperage Rating | 3A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation switch |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 1.50 hp |
| Options | Auxiliary contacts |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476702 |
|---|---|
| MPN | EHB3D04A2KU0F00000 |
| Alternate Part # | 3-4774-40045A |
| UPC/EAN | 786689097387 |

