Eaton EHB2111A3KS0G0A000
SKU: CS5476375MPN: EHB2111A3KS0G0A000Alternate Part #: 3-4779-10134AUPC/EAN: 786689082826
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 211A, 75 hp 208V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp w/ aux cont space heater
Attributes
| Amperage Rating | 211A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 75 hp |
| Options | Auxiliary contacts Manual bypass switch Space heater |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 208 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5476375 |
|---|---|
| MPN | EHB2111A3KS0G0A000 |
| Alternate Part # | 3-4779-10134A |
| UPC/EAN | 786689082826 |

