Eaton EHB0682A3KS0E20000
SKU: CS5474956MPN: EHB0682A3KS0E20000Alternate Part #: 3-4777-20027AUPC/EAN: 786689144012
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 68A, 25 hp 230V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp switch byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 68A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 25 hp |
| Options | Bypass light kit (on fault Manual bypass switch VFD run bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5474956 |
|---|---|
| MPN | EHB0682A3KS0E20000 |
| Alternate Part # | 3-4777-20027A |
| UPC/EAN | 786689144012 |