Eaton EHB0682A2KU0E20000
SKU: CS5474946MPN: EHB0682A2KU0E20000Alternate Part #: 3-4777-20016AUPC/EAN: 786689143466
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 68A, 25 hp 230V NEMA 12 std HVAC high SCCR 2 contactor byp w/ iso switch man byp switch byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 68A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass with isolation switch |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 25 hp |
| Options | Manual bypass switch VFD run fault Bypass light kit (on bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5474946 |
|---|---|
| MPN | EHB0682A2KU0E20000 |
| Alternate Part # | 3-4777-20016A |
| UPC/EAN | 786689143466 |