Eaton EHB0682A2KS0G20000
SKU: CS5474938MPN: EHB0682A2KS0G20000Alternate Part #: 3-4777-20008AUPC/EAN: 786689146290
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 68A, 25 hp 230V NEMA 12 std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp w/ aux cont byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 68A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 25 hp |
| Options | Manual bypass switch Auxiliary contacts VFD run bypass run) fault Bypass light kit (on |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 230 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5474938 |
|---|---|
| MPN | EHB0682A2KS0G20000 |
| Alternate Part # | 3-4777-20008A |
| UPC/EAN | 786689146290 |