Eaton EHB0654A2KS0E20000
SKU: CS5474844MPN: EHB0654A2KS0E20000Alternate Part #: 3-4777-40004AUPC/EAN: 786689145644
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 65A, 50 hp 480V NEMA 12 std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp switch byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 65A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Horsepower | 50 hp |
| Options | fault bypass run) Manual bypass switch VFD run Bypass light kit (on |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5474844 |
|---|---|
| MPN | EHB0654A2KS0E20000 |
| Alternate Part # | 3-4777-40004A |
| UPC/EAN | 786689145644 |