Eaton EHB0325A3KS0E20000
SKU: CS5472836MPN: EHB0325A3KS0E20000Alternate Part #: 3-4774-50447AUPC/EAN: 786689116729
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive




Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 32A, 30 hp 575V NEMA 3R std HVAC high SCCR 2 contactor byp man byp switch byp light kit
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 30 hp |
| Options | VFD run Bypass light kit (on Manual bypass switch fault bypass run) |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 575 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5472836 |
|---|---|
| MPN | EHB0325A3KS0E20000 |
| Alternate Part # | 3-4774-50447A |
| UPC/EAN | 786689116729 |
