Eaton EHB0214A3JS0E2A000
SKU: CS5471505MPN: EHB0214A3JS0E2A000Alternate Part #: 3-4774-40920AUPC/EAN: 786689085759
Eaton PowerXL DH1 enclosed variable frequency drive

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton PowerXL DH1 variable frequency drive, HVAC bypass 21A, 15 hp 480V NEMA 3R std HVAC base SCCR 2 contactor byp man byp switch byp light kit space heater
Attributes
| Amperage Rating | 21A |
| Brake Chopper | No brake chopper, low overload |
| Bypass | 2 contactor bypass |
| Communication | No option (list standard) |
| Enclosure | NEMA 3R |
| Horsepower | 15 hp |
| Options | Space heater Bypass Run) VFD Run Fault Bypass light kit (On Manual bypass switch |
| Phase | Three-phase |
| Voltage Rating | 480 V |
| Voltage Rating Uom | AMP |
Specifications
| SKU | CS5471505 |
|---|---|
| MPN | EHB0214A3JS0E2A000 |
| Alternate Part # | 3-4774-40920A |
| UPC/EAN | 786689085759 |
