Eaton DH384UDKV-00NH
SKU: CS5469773MPN: DH384UDKV-00NHUPC/EAN: 786689712822
Eaton heavy duty non-fusible safety switch
$1,652.63
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton 800VAC, 200A/3P NF, N4X StainlessSwitch
Attributes
| Amperage Rating | 200A |
| Application | HEAVY COMMERCIAL AND INDUSTRIAL |
| Enclosure | NEMA4X |
| Enclosure Material | Stainless steel |
| Fuse Configuration | NON-FUSIBLE |
| Nema Rating | NEMA 12, NEMA 3R |
| Neutral | Not included |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Number Of Wires | 3 |
| Product Category | ENHANCED VISIBLE BLADE |
| Protection | Non-fusible |
| Special Features | WITH ENHANCED VISIBLE BLADE |
| Switch Type | Single throw |
| Switch Type 2 | Heavy duty |
| Type | Enhanced visible blade |
| Voltage Max | 800 V |
| Voltage Max Uom | FAH |
| Voltage Rating | 800 V |
| Voltage Rating Uom | FAH |
| Window | No Window |
Specifications
| SKU | CS5469773 |
|---|---|
| MPN | DH384UDKV-00NH |
| UPC/EAN | 786689712822 |



