Danfoss 084B8521
SKU: CS5083733MPN: 084B8521
Refrig appliance control (TXV), EKC 202A

Contact us for pricing and availability
Product Details
Function: 2 Outputs,2 Temp.Sensors, DI, Supply voltage [V] AC: 230, Communication type: Optional MODBUS; Optional LON,, Packing format: Multi pack, Quantity per packing format: 20
Attributes
| Application Area | Refrigeration control |
| Approval | C-TICK |
| China Rohs Compliance | Out of scope |
| Communication Type | Optional LON, |
| Controller Type | Refrig. Controller (Temp) |
| Display On Front | Yes |
| Eu Rohs Compliance | Out of scope |
| Frequency Hz | 50/60 Hz |
| Function | 2 Outputs,2 Temp.Sensors, DI |
| Number Of Compressors Max | 1 pc |
| Number Of Evaporators Max | 1 pc |
| Other Rohs Documentation | EAEU RoHS |
| Packing Format | Multi pack |
| Power Consumption Va | 1.5 VA |
| Product Accessories | Electron. control accessories |
| Product Group | Evaporator and room control |
| Product Name Description | Refrig appliance control (TXV) |
| Quantity Per Packing Format | 20 pc |
| Reach Candidate List Substances | No |
| Serviceable | No |
| Supply Voltage V Ac | 230 V |
| Temp Sensor Support | NTC-M2020 |
| Type | EKC 202A |
| Uk Rohs Compliance | Out of scope |
| Volume | 0.462 Liter |
Specifications
| SKU | CS5083733 |
|---|---|
| MPN | 084B8521 |






