Eaton XTOE020CGS
SKU: CS5010212MPN: XTOE020CGSAlternate Part #: 3-2647-121AUPC/EAN: 786685416519
Eaton C440 electronic overload relay






Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton C440 electronic overload relay, XT IEC electronic overload relay, 4-20A overload range, 45 mm Frame size, NO-NC contact configuration, Direct to contactor mounting, Ground fault w/ selectable class 10, 20
Attributes
| Contact Configuration | NO, NC |
| Frame Size | 45 mm |
| Mounting Method | Direct |
| Overload Range | 4-20A |
| Trip Type | Ground fault with selectable class 10, 20 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010212 |
|---|---|
| MPN | XTOE020CGS |
| Alternate Part # | 3-2647-121A |
| UPC/EAN | 786685416519 |



