Eaton XTOE005BGS
SKU: CS5010199MPN: XTOE005BGSAlternate Part #: 3-2645-111AUPC/EAN: 786685416434
Eaton C440 electronic overload relay






Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton C440 electronic overload relay, XT IEC Electronic Overload Relay, 1-5A overload range, 45 mm Frame size, NO-NC contact configuration, Direct to contactor mounting, Ground fault w/ selectable class 10, 20 trip type
Attributes
| Contact Configuration | NO, NC |
| Frame Size | 45 mm |
| Mounting Method | Direct |
| Overload Range | 1-5A |
| Trip Type | Ground fault with selectable class 10, 20 |
| Type | Electronic overload relay |
Specifications
| SKU | CS5010199 |
|---|---|
| MPN | XTOE005BGS |
| Alternate Part # | 3-2645-111A |
| UPC/EAN | 786685416434 |


