Eaton XTFCE032BCCATD
SKU: CS5008523MPN: XTFCE032BCCATDAlternate Part #: MSAA167825UPC/EAN: 04015081644025
Product Details
UL 508 Type F - XT IEC FVNR Combination Motor Controller, 32A, 45 mm Frame size, 24 Vdc coil, Selectable / advanced trip type
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 24 Vdc |
| Contact Rating | 1 NO, 1 NC auxiliary contact |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |
| Overload Range | 0.1 to 32 A |