Eaton XTAR018C21RD5G1P6
SKU: CS5005308MPN: XTAR018C21RD5G1P6Alternate Part #: 3-2600-154AUPC/EAN: 786685497488
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 18A |
| Coil | 12 Vdc |
| Contact Configuration | 2 NO, 2 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |