Eaton XTAE032C10Y006
SKU: CS5002318MPN: XTAE032C10Y006Alternate Part #: 3-1812-1512AUPC/EAN: 782116864737
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,48 V 50 Hz,1NO,C frame,45 mm,4-6 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 48 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |