Eaton XTAE018C10Y006
SKU: CS5000681MPN: XTAE018C10Y006Alternate Part #: 3-1812-441AUPC/EAN: 782116854349
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,18 A,48 V 50 Hz,1NO,C frame,45 mm,4-6 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 18A |
| Coil | 48 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |