Eaton XTAE032C10W006
SKU: CS5002300MPN: XTAE032C10W006Alternate Part #: 3-1812-1510AUPC/EAN: 782116864478
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,42 V 50 Hz, 48 V 60 Hz,1NO,C frame,45 mm,4-6 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 42 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |