Eaton XTAE032C10E032
SKU: CS5002054MPN: XTAE032C10E032Alternate Part #: 3-1812-1582AUPC/EAN: 782116863082
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,208 V 60 Hz,1NO,C frame,45 mm,24-32 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 208 Vac, 60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |