Eaton XTAE032C01A024
SKU: CS5001537MPN: XTAE032C01A024Alternate Part #: 3-1812-1282AUPC/EAN: 782116859696
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,32 A,110 V 50 Hz, 120 V 60 Hz,1NC,C frame,45 mm,16-24 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 32A |
| Coil | 110-120 Vac, 50/60 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | C |
| Frame Size | 45 mm |