Eaton XTAE015B10TD001
SKU: CS4999806MPN: XTAE015B10TD001Alternate Part #: 3-1802-1739AUPC/EAN: 782116849000
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 24 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |