Eaton XTAE015B10N006
SKU: CS4999740MPN: XTAE015B10N006Alternate Part #: 3-1802-1818AUPC/EAN: 782116848461
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,15 A,400 V 50 Hz,1NO,B frame,45 mm,4-6 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 400 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NO |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |