Eaton XTAE015B01N010
SKU: CS4999360MPN: XTAE015B01N010Alternate Part #: 3-1802-1587AUPC/EAN: 782116845958
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,15 A,400 V 50 Hz,1NC,B frame,45 mm,6-10 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 400 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |