Eaton XTAE015B01U012
SKU: CS4999475MPN: XTAE015B01U012Alternate Part #: 3-1802-1614AUPC/EAN: 782116846689
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,15 A,24 V 50 Hz,1NC,B frame,45 mm,9-12 A,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 15A |
| Coil | 24 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |