Eaton XTAE012B01U3E005
SKU: CS4998720MPN: XTAE012B01U3E005Alternate Part #: 3-2235-1973AUPC/EAN: 786685041247
Product Details
Eaton XT IEC electronic motor starter,Full voltage non-reversing IEC starter,12 A,24 V 50 Hz,1NC,B frame,45 mm,1-5 A C396,Screw terminals
Attributes
| Amperage Rating | 12A |
| Coil | 24 Vac, 50 Hz |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |