Eaton XTAE009B01RD012
SKU: CS4997946MPN: XTAE009B01RD012Alternate Part #: 3-1802-645AUPC/EAN: 782116836482
Eaton XT IEC electronic motor starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Attributes
| Amperage Rating | 9A |
| Coil | 12 Vdc |
| Contact Configuration | 1 NC |
| Frame | B |
| Frame Size | 45 mm |