Eaton PXM2280MA65105-2B2AE
SKU: CS4974617MPN: PXM2280MA65105-2B2AEUPC/EAN: 786689324315
Eaton enclosed meter

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton enclosed meter, 2-PXM2280M(PQ+Meter, IntegralDisplay, NoDataLog, 60Hz, 5A Input, 90-265Vac/dc PS, No I/O Slot1, PXM2K Gateway Card), PROVISIONS FOR 4-PXM2k, NEMA12, CPT(480V appl), 4-Port Ethernet Switch, VdcPS-EthSw, Sep CT SB
Attributes
| Communication | BACnet/IP Modbus RTU/TCP Gateway card KYZ pulse |
| Degree Of Protection | NEMA 12 |
| Display | Meter Faceplate |
| Enclosure | NEMA 12 |
| Enclosure Size | 15.2 in D x 13 in W x 30 in H |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Number Of Meters | 2.0000 |
| Power Supply | 90–265 Vac/Vdc |
| Voltage Rating | 100-277 V |
| Voltage Rating Uom | VLT |
Specifications
| SKU | CS4974617 |
|---|---|
| MPN | PXM2280MA65105-2B2AE |
| UPC/EAN | 786689324315 |

