Eaton PXM2280MA65105-4B
SKU: CS4974621MPN: PXM2280MA65105-4BUPC/EAN: 786689015022
Eaton enclosed meter

Contact us for pricing and availability
Product Details
Power Xpert Meter , 2280 Series, Enclosed, NEMA 4x, 90-265 Vac/dc, 5A secondary, 60 Hz, 480V control power transformer, 1 meter, Modbus RTU/TCP, BACnet/IP, KYZ pulse, Gateway card
Attributes
| Degree Of Protection | NEMA 4X |
| Display | Meter Faceplate |
| Enclosure | NEMA 4x |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Input Current | 5 A |
| Input Voltage | 90-265 Vac/dc |
| Meter Type | PXM 2000 series |
| Model | Enclosed |
| Number Of Meters | 1.0000 |
| Power Supply | 480 Vac w/ CPT |
| Series | 2280 Series |
| Transformer Type | 480 V |
Specifications
| SKU | CS4974621 |
|---|---|
| MPN | PXM2280MA65105-4B |
| UPC/EAN | 786689015022 |




