Eaton M22S-R10K
SKU: CS4900294MPN: M22S-R10KAlternate Part #: 3-5533-003AUPC/EAN: 786685276830
Eaton M22 potentiometer

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 Potentiometer, 22.5 mm, Knob, Bezel: Black, Black, IP20, Quantity: 25, 10 Rk Resistance
Attributes
| Actuator | Knob |
| Bezel | Black |
| Color | Black |
| Environmental Rating | IP20 |
| Quantity | 25.0000 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Potentiometer |
| Type | M22 |
Specifications
| SKU | CS4900294 |
|---|---|
| MPN | M22S-R10K |
| Alternate Part # | 3-5533-003A |
| UPC/EAN | 786685276830 |



