Eaton M22-R470K
SKU: CS4899118MPN: M22-R470KAlternate Part #: 3-5519-015AUPC/EAN: 786685276755
Eaton M22 potentiometer






Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton M22 Potentiometer, 22.5 mm, Knob, Bezel: Silver, Black, IP20, 470 Rk Resistance
Attributes
| Actuator | Knob |
| Bezel | Silver |
| Color | Black |
| Environmental Rating | IP20 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Type | Potentiometer |
Specifications
| SKU | CS4899118 |
|---|---|
| MPN | M22-R470K |
| Alternate Part # | 3-5519-015A |
| UPC/EAN | 786685276755 |




