Eaton M22M-D-S-GB0
SKU: CS4899707MPN: M22M-D-S-GB0Alternate Part #: 3-5510-012AUPC/EAN: 786685860657
Eaton M22 modular pushbutton

Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton Modular Pushbutton, M22, 22.5 mm, Metal, Flush momentary, Black, STOP, NEMA 4x, 13, IP67, IP69K (IP66 key-release)
Attributes
| Bezel | Metal |
| Button Color | Black |
| Enclosure | NEMA 13 NEMA 4X |
| Environmental Rating | IP67, IP69K (IP66 key-release) |
| Inscription | STOP |
| Operating Mode | Flush momentary |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
Specifications
| SKU | CS4899707 |
|---|---|
| MPN | M22M-D-S-GB0 |
| Alternate Part # | 3-5510-012A |
| UPC/EAN | 786685860657 |





