Eaton M22-XC-R
SKU: CS4899350MPN: M22-XC-RAlternate Part #: 3-5550-006AUPC/EAN: 786685283197
Eaton M22 pushbutton key withdraw adapter

$4.21
Unit10+ Units Available at Factory - Ships Same/Next Business Day
Product Details
Eaton M22 pushbutton key withdraw adapter, M22 Modular Pushbutton Key Withdraw Adapter, 22.5 mm, IP67, IP69K, NEMA 4X, 21
Attributes
| Environmental Rating | IP67, IP69K, NEMA 4X, NEMA 21 |
| Series | M22 |
| Size | 22.5 mm |
| Special Features | Selector switch Key Withdraw Adapter |
| Type | M22 |
Specifications
| SKU | CS4899350 |
|---|---|
| MPN | M22-XC-R |
| Alternate Part # | 3-5550-006A |
| UPC/EAN | 786685283197 |







