Eaton HMCP003A0L
SKU: CS4882520MPN: HMCP003A0LAlternate Part #: 6601C86G20UPC/EAN: 786679032640
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector

$1,181.64
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector, Special low magnetic, 3 A, Three-pole, Frame J-K, 9-30 A, 600 V, 250 Vdc, Series C, Line and load
Attributes
| Amperage Rating | 3 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Magnetic Trip Range | 9-30 A |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Series | Series C |
| Terminals | Line and load |
| Type | Special low magnetic |
| Voltage Max | 600 V, 250 Vdc |
| Voltage Max Uom | CEL |
Specifications
| SKU | CS4882520 |
|---|---|
| MPN | HMCP003A0L |
| Alternate Part # | 6601C86G20 |
| UPC/EAN | 786679032640 |
