Eaton HMCP015E0L
SKU: CS4882627MPN: HMCP015E0LAlternate Part #: 6601C86G24UPC/EAN: 786679032664
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector

$1,181.64
UnitAvailable on backorder
Product Details
Eaton molded case circuit breaker accessory motor circuit protector, Special low magnetic, 15 A, Three-pole, Frame J-K, 45-150 A, 600 V, 250 Vdc, Series C, Line and load
Attributes
| Amperage Rating | 15 A |
| Frame Size | Frame J-K |
| Magnetic Trip Range | 45-150 A |
| Number Of Poles | Three-pole |
| Series | Series C |
| Terminals | Line and load |
| Type | Special low magnetic |
| Voltage Max | 600 V, 250 Vdc |
| Voltage Max Uom | INH |
Specifications
| SKU | CS4882627 |
|---|---|
| MPN | HMCP015E0L |
| Alternate Part # | 6601C86G24 |
| UPC/EAN | 786679032664 |
