Eaton D26MR04A
SKU: CS4853718MPN: D26MR04AUPC/EAN: 782113179865
Eaton NEMA machine tool relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton D26 Series AC Relay, Four-pole, 120V/60 Hz-110V coil voltage, 50 Hz, 4NC contact configuration, 0 blank cavities
Attributes
| Coil Voltage | 110/120 V |
| Contact Configuration | 4 NC |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Cavities | 0 blank |
| Number Of Poles | Four-pole |
| Series | D26 |
Specifications
| SKU | CS4853718 |
|---|---|
| MPN | D26MR04A |
| UPC/EAN | 782113179865 |






