Eaton D26MR31A
SKU: CS1006060MPN: D26MR31AUPC/EAN: 782113180564
Eaton NEMA machine tool relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton D26 Series AC Relay, Four-pole, 120V/60 Hz-110V coil voltage, 50 Hz, 3NO-1NC contact configuration, 0 blank cavities
Attributes
| Coil Voltage | 110/120 V |
| Contact Configuration | 3 NO-1 NC |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Cavities | 0 blank |
| Number Of Poles | Four-pole |
| Series | D26 |
Specifications
| SKU | CS1006060 |
|---|---|
| MPN | D26MR31A |
| UPC/EAN | 782113180564 |




