Eaton D26MR80A
SKU: CS280664MPN: D26MR80AUPC/EAN: 782113181110
Eaton NEMA machine tool relay





Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton D26 Series AC Relay, Eight-pole, 120V/60 Hz-110V coil voltage, 50 Hz, 8NO contact configuration, 0 blank cavities
Attributes
| Coil Voltage | 110/120 V |
| Contact Configuration | 8 NO |
| Frequency Rating | 50-60 Hz |
| Number Of Cavities | 0 blank |
| Number Of Poles | Eight-pole |
| Series | D26 |
Specifications
| SKU | CS280664 |
|---|---|
| MPN | D26MR80A |
| UPC/EAN | 782113181110 |




