Eaton D1B25SNC30BA
SKU: CS4853445MPN: D1B25SNC30BAUPC/EAN: 786689004361
Eaton definite purpose starter
Contact us for pricing and availability
Product Details
Eaton definite purpose starter, 575 V, 30 A, Coil: 440-480 V, 50/60 Hz, Separate control wiring, Open with metal mounting plate, 30 A IFL, 1 pole, Single-phase, B25, Screw/pressure plate, Non-reversing
Attributes
| Amperage Rating | 30A |